Svatební výslužky jinak?

Neholdujete dortu či koláčkům jako formě svatební výslužky? Rádi byste pro své hosty něco zajímavějšího, vtipnějšího či více osobního. Níže naleznete několik zajímavých nápadů, kterými se můžete inspirovat.

Med, džem nebo pesto?

Pokud jste vášnivým včelařem, máte asi jasno. Stejně tak i páry, kde žena zavařuje marmelády a džemy. Nicméně tyhle dobrůtky mohou svým svatebčanům dopřát i lidé, kteří prostě chtějí něco jiného, drobného, ale dobrého, protože není nad domácí med že ano? A co teprve moderní džemy, kde se kombinují různé netradiční příchutě jako jahoda chilli či malina rebarbora? Pokud by někdo preferoval slanou variantu, je možné místo lahvičky džemu věnovat svatebčanům třeba domácí bylinkové pesto. Všechno jsou to skvělé spotřební dárečky, které určitě využijí.

Pralinky s datem svatby či iniciály novomanželů

Pro milovníky čokolády je dárková krabička s pralinkami, na kterých je datum svatby či iniciály novomanželů naprosto výstižný dárek pro hosty. Pralinky mohou mít kombinované příchutě, mohou být z různých druhů čokolády a kromě dárečku se dají využít i pro zasedací pořádek – můžete na ně hostům natisknout jejich jména a pralinky tedy budou fungovat jako jmenovky. Jen pozor na počasí! 😉

Ať žijí bonbónky

Je celkem běžné, že se berou dva lidé se stejným počátečním písmenem jejich jmen. Často se také stane, že je tímto jejich společným písmenem M. Potom se přímo nabízí, aby součástí výslužky byl pytlíček M&Ms bonbonů – v ideálním případě s nálepkou s monogramem těchto svou šťastlivců.

Pro svatby, kdy je každý z partnerů pochází z jiné země, bývá také tradiční dávat jako výslužku/dáreček pro hosty pytlík s jejich lokálními bonbónky – aby ochutnali trochu té druhé kultury.

Slivovice – Víno – Pivo – Sekt

Velmi oblíbený dárek, který snad nikoho neurazí. Ať už se jedná o svatbu ve kterémkoliv koutě České republiky, vždy se najde nějaká dobrá tekutina, která se dá zašpuntovat do láhve a předat svatebčanům pro zpříjemnění některého z jejich dalších večerů. Může se jednat o domácí vypálenou slivovici či oblíbené víno nebo sekt novomanželů popřípadě také o pivo, speciálně uvařené pro tento velký den.

Nechte lásku kvést!

Za poslední 2 roky k nám ze Západu přišel oblíbený slogan „Let the love grow“, který v překladu znamená „Nechte lásku růst/kvést“. Novomanželé tohoto využívají jako sloganu, který nalepí například na pytlíček se semínky jejich oblíbených květin nebo na sukulenty v květináčcích a ty pak mají připraveny pro každého hosta – aby i oni si mohli vypěstovat lásku.

Jakými dalšími dárečky potěšit či překvapit svatebčany?

Svatby se povětšinou konají v létě a když na některý den přijde opravdu tropické počasí, svatebčané jistě ocení připravené vějíře s monogramem novomanželů či vaše vlastní svatební sluneční brýle, aby jim slunce nepálilo do očí.

Milým dárečkem před začátkem obřadu je také papírový kapesníček zabalený v obalu s nápisem „Na slzičky štěstí“. Nejen svatebčan jej ocení.

V neposlední řadě jsou pak zajímavým zpestřením a také hezkým dárkem svatební noviny. Ty si mohou svatebčané přečíst v tzv. hluchých místech (například focení novomanželů) nebo si je odnést domů na některý z dlouhých večerů jako vzpomínku na daný den.

Chtěli byste i Vy netradiční svatební výslužku přesně na míru Vašim hostům či Vašim zálibám a nenapadá Vás, jak to vykoumat a zrealizovat? Stačí vyplnit níže uvedený formulář a můžeme si dát krátkou konzultaci, kde vše vymyslíme a naplánujeme.