Taneční battle – svatební zábava na prolomení ledů

Zvažujete, jak prolomit ledy mezi svatebčany co nejdříve?

Uhrajte to na pravou českou soutěživost.  Je to velmi jednoduché. Další ze spousty svatebních her, nicméně tahle výborně plní seznamovací funkci. Na tuto soutěž mě přivedl DJ Martin Cihlář, který ji na jím moderovaných svatbách novomanželům nabízí a vždy s ní slaví obrovský úspěch. Hned úvodem je potřeba zmínit, že je vhodné mít pro tuto soutěž moderátora, který nejen objasní pravidla a uvede soutěž, ale potom také glosuje nejlepší momenty, čímž soutěži dodává šmrnc. 

Jednu z nejdůležitějších rolí zde sehrávají i novomanželé. Kromě porotců zastávají také funkci těch, kteří na začátku vytvoří soutěžní dvojice. Ty by měly být utvořeny z osob, které se v ideálním případě vůbec neznají – chceme přece lidi mezi sebou co nejvíce seznámit a prolomit ledy. Tedy bratr nevěsty s ženichovou bývalou spolužačkou budou určitě vhodnými kandidáty na taneční pár. Dobré je mít utvořených alespoň 8 párů. Pak může battle začít.

V jednotlivých kolech jsou potom pro taneční páry připraveny všem známé hity, na které mají tancovat. Cílem je napodobit co nejvíce tanec pro danou hudbu typický. Jde tedy o to, co nejrychleji se domluvit, o jakou píseň se jedná, jak se na ni tancuje a popřípadě když neví, jak na ni budou improvizovat. Dobře zvolenými písněmi pro tento battle jsou například: YMCA (Village people), Thriller (Michael Jackson), Poupata (Michal David), Ptačí tanec, Makarena, Trezor (Karel Gott), atd.  Je třeba mít tyto písničky ale sestříhané – tak, aby refrén přišel co nejdříve, nicméně celá písnička nebyla delší než minutu (aby několik kol zvládly i starší ročníky). Toto by měl zvládnout připravit téměř každý DJ.

Po každé písničce pak novomanželé vyřazují jeden pár – ten, který vyjádřil tanec nejméně dobře. Takto se dostaneme až do finále, kde již vyhlašují novomanželé vítěze, nikoliv odpadlíka. Ten může ale nemusí dostat cenu – častokrát stačí i jen pocit toho, že daný pár zvítězil. A je to, během 30 min máte ledy na vaší svatbě prolomeny a ještě máte postaráno o dobrý objem zábavy. 🙂

Tato hra Vás nezaujala? Zkuste se podívat na další hry ZDE.