Jak na zkoušku svatebních šatů?

Jednou Vám padnou, podruhé Vás někde řežou?

To se může stát kvůli spoustě faktorů, které ovlivňují zkoušku šatů. Jak se tedy připravit na zkoušku svatebních šatů, aby Vás pak na svatbě nic nepřekvapilo?

Šaty máte tedy vybrány (pokud ne, koukněte ZDE) a už Vás čeká „jen“ několik jejich zkoušek. Zkuste se tedy na ně pořádně připravit. Níže několik zásad, kterých byste se měla držet.

Svatební obuv

Máte již vybrány botky k Vašim svatebním šatům? Pak si je určitě na každou zkoušku berte s sebou. Pokud obuv vybranou ještě nemáte, měly byste si ideálně ještě před první zkouškou svatebních šatů udělat jasnou představu o tom, jak vysoké podpatky plánujete na nohou mít. To totiž rozhoduje o délce šatů, která se většinou ladí od první zkoušky. Také mohou různé výšky podpatků ovlivnit tvar Vaší postavy v šatech, proto je vhodné od začátku mít jasno ve výšce podpatku.

Svatební účes

Odchlipují se Vám šaty u ramen, nelíbí se Vám mírná aplikace kamínků u krku? Přehodíte si přes to vlasy a dané svatební šaty vypadají najednou jako ty pravé? Zvažte však, zda bude Váš svatební účes vypadat tak, abyste si mohla vlasy přehodit stejně. Nebudete mít vlasy natočené a tím kratší? Proto je nutné i toto vzít v potaz, neboť v daný den D musíte být maximálně spokojená se šaty.

Podprsenka

Pokaždé si na zkoušku vezmete jinou? Díky tomu i šaty sedí jinak. A nejen to, i jak vypadají – jednou trčí kousek podprsenky támhle, podruhé jinde. Ke každému střihu šatů je vhodná jiná podprsenka. Proto jakmile si jednou šaty vyberete, pořiďte si rovnou i podprsenku a tu noste s sebou na dané zkoušky. Ať zkoušíte přesně to, co budete mít na sobě ve svatební den. Pokud nevíte, jak vybrat tu správnou podprsenku pod svatební šaty Vámi zvoleného střihu, podívejte se ZDE.

Denní doba

Jednou jdete na zkoušku svatebních šatů ráno, jednou odpoledne a tu poslední si dáte v podvečer a pokaždé Vám ty šaty přijdou krapet jiné? To se samozřejmě může stát. Co může, pravděpodobně se to i stane. Neboť během dne se nám mění obvod pasu kvůli jednotlivým pokrmům, které do sebe dostáváme. Máte-li svatbu až v podvečer, pak je lepší i na zkoušky chodit obdobně. Nicméně ani tak by šaty neměly být příliš těsné – měly by mít jistou vůli a trošku prostoru, kdyby náhodou. Máte-li svatbu dopoledne/v poledne, pak v šatech strávíte celý den, to znamená, že i během svatebního dne se Vám bude proměňovat šíře pasu. Tudíž šaty musí být uzpůsobeny mnohem většímu rozpětí. A opět myslete na to, že šaty musí mít krapet prostoru, abyste v nich nebyla napěchovaná třeba po vydatném obědu.

Nezapomeňte ale především si danou zkoušku svatebních šatů co nejvíce užít. Ideální to bývá jako taková dámská jízda s kamarádkami 🙂