Barva roku 2020 – Klasická modrá

Plánujete svatbu v roce 2020 a chcete být takzvaně “IN” nebo se prostě chcete jen inspirovat aktuálními trendy? Využijte tedy na své svatbě barvu roku 2020. Tou je klasická modrá. Tuto barvu určila jako každý rok začátkem ledna americká společnost Pantone. Ta je známá pro svůj systém barev, kde je každý odstín očíslován a má svou jasnou specifikaci. Tento systém barev je užíván ve spoustě odvětví, kam se také propisuje zvolená barva roku.

Barva roku a svatby

Svatby samozřejmě nejsou pozadu. I zde je pantone barva roku hojně každoročně využívána. Jak ji použít? Někdo si v duchu barvy roku vystrojí veselku celou, někdo se spokojí pouze s drobným detailem. A jak si s ní vyhrajete vy? Inspirujte se níže v článku.

Svatební tiskoviny

Oznámení je vlastně to první pojící se s Vaší svatbou, co hosté uvidí. To stejně tak jako zbytek tiskovin můžete náherně sladit do klasické modré. Kromě oznámení, obálek či kartiček na prskavky, můžete obléknout do barvy roku i jmenovky hostů, zasedací pořádek či uvítací ceduli nebo třeba ubrousky.

Svatební oblečení

Do této kategorie patří kromě svatebních šatů (které si v modré barvě obleče málokterá nevěsta) i oblek ženicha nebo třeba šaty družiček. A to jsou přesně ty oděvy, které se do barvy roku ladí snadno a vkusně. Co se nevěsty týče, pokud by ráda klasickou modrou také oblékla, velmi efektní by mohly být například do barvy laděné sandálky na podpatku. Tak by i splnila tradici nečeho modrého. Popřípadě může obléci modrý podvazek.

Květiny a výzdoba

Tady se otevírá pestrá paleta možností. Co se květin týče, ty bývají nejčastěji bílé s decentním doplněním jasné klasické modré. Pokud nevěsta modrou přímo do kytice zakomponovat nechce, může zvolit právě naopak modré dekorace k hostině a oltáři a květiny ponechat čistě bílé. Mezi nejčastěji zvolené dekorace pro vyladění do dané barvy patří svíčky, skleničky, ubrusy, či stuhy na židlích k oltáři. Zde se fantazii meze nekladou, kreativní nevěsta může popustit uzdu své fantazie a vyhrát si..

Candy bar a dort

Tato sekce patří spíše pro extravagantnější páry. Je to odvážné, ale stojí to za to. Klasická modrá na svatebním dortu či ve sladkém baru třeba v barvě makronek je naprosto geniální!

Snubní prsteny

Asi úplně není pravděpodobné, že byste si je pořídili v modré barvě, nicméně můžete pořídit třeba krásně modrou krabičku na prstýnky, ve které se k oltáři přinesou.

Jaké další elementy lze na svatbě obléci do barvy roku?

Kromě již zmíněných, nezapomínejte třeba i na drobnost, kterou si hosét ponesou domů – i výslužka může být převázána nádhernou hedvábnou stuhou v odstínu klasické modré.
Máte – li na svatbě tzv. chill out zónu nebo lounge areu, kde hosté si hosté mohou užívat sluníčka a relaxovat po obědě, kdy se vy s partnerem fotíte, proč nepoužít modré gaučíky či ubrusy na stolečky nebo svíčky k doladění k celé svatbě?

Líbí se Vám barva roku? Je zrovna klasická modrá tou pravou barvou pro Váš den D? Pokud ano, doufám, že jsem Vás alespoň trochu inspirovala, jak tuto barvu využít a co vše s ní lze provést. Pokud zrovna Vy nejste příznivcem modré, samozřejmě si na jejím místě můžete představit jakoukoliv jinou barvu 🙂