Jak jsem koordinovala Svatbu naživo?

Svatba Naživo?

V rámci brněnského svatebního veletrhu Svatební show, který se konal první únorový víkend, jsem měla příležitost díky mé spolupráci se svatebním magazínem Marriage guide být jedním ze dvou koordinátorů, kteří dostali možnost organizovat Svatbu Naživo. Co že to je Svatba Naživo?

Několik týdnů před veletrhem byla vyhlášena soutěž o luxusní svatbu v hodnotě 200 000 Kč, která se uspořádá na veletrhu samotném. O svatbu naživo se soutěžilo na facebooku. Výherci se stali Marťa a Jirka, kteří se svým příběhem lásky získaly na facebooku nejvíc lajků. Marťa a Jirka nemuseli tedy nic plánovat a mohli se těšit na svatbu přímo na veletrhu v krásném prostředí brněnské Fait Gallery.

Jak to všechno začalo

S Marťou a Jirkou jsme si zavolali několik dní před svatbou, abychom se pozdravili a poptali na nějakou prvotní představu. To zásadní a velkolepé však přišlo až samotný den před svatbou – pátek 2.2., kdy veletrh začínal. Já a má kolegyně Karin jsme se sešli společně se snoubenci a jednou z organizátorek veletrhu, abychom si prošli program na následující den a jeho jednotlivé body. Poté jsme si obešli všechny dodavatele a domluvili se s nimi na potřebných detailech – doladili jsme věneček pro nevěstu, domluvili se na make-upu, vlasech, hudbě,.. S dodavateli jsme si také prošli harmonogram, aby nám v sobotu vše skvěle klaplo.

Den D

V sobotu jsem si ráno, ještě před příchodem nevěsty, prověřila u pana zvukaře, zda máme přichystanou hudbu a s organizátorkou veletrhu domluvila prostor na přípravu nevěsty a ženicha i s občerstvením pro ně.  Chvíli na to přichází nevěsta – mírně nervózní, ale natěšená. Chvíli po jejím příchodu, se k nám připojuje i kadeřnice a začíná takové to “dívčí ráno před svatbou”. Po nějaké době se připojuje i floristka Míša Lorková, která pomáhá s aranžováním věnečku nevěstě do vlasů. V ten moment se odpojuji a ponechávám nevěstu v rukou své kolegyně Karin.

Vyzvedávám si u vchodu galerie ženicha i s jeho svědkem a vyrážíme připravovat pánské osazenstvo. I přesto, že se Jirka ze začátku na kadeřnici či make up artistku netvářil, ve finále si to náramně užívá. Dle jeho slov “cítí se jako celebrita jak ho všichni opečovávají”. Později se k nám přidávají i rodiče a nejbližší příbuzní. S těmi pak také udělám drobnou generálku nástupů k oltáři. Poté si vyzvedávám pana oddávajícího a paní matrikářku, kterým předávám všechny doklady i prstýnky a obeznamuji je s programem i Jakubem Kohákem, který jim s oddáváním novomanželů pomůže. Opět se odebírám ze zákulisí vyzvednout další svatebčany – tentokrát přátele nevěsty a ženicha. Usazuji je na zamluvená místa a dávám některým z nich konfety na vystřelení po obřadu spolu s instrukcemi, jak to udělat s co největším efektem. Volám Karin a zjišťuji, že nevěsta se právě oblékla do svatebních šatů a je připravena vyrazit.

Hodina H nastala..

Pár minut před 14. hodinou vyzvedávám ženicha se svědkem, jeho rodiči a sestrou a připravujeme se k nástupu. Dávám vědět Karin, že jsme hotoví a svatba začíná. Mávám na zvukaře a už se z repráků line fanfára z Rockyho. Ženich přichází k oltáři spolu se svou maminkou, ty následuje tatínek se sestrou ženicha a svědci. Dávám pokyn zvukařům ke spuštění nástupu ze Starwars a v tom přichází nevěsta, nádherná nevěsta. A Jakub Kohák jakožto oddávající spouští svou řeč. Střídá se s panem oddávajícím z Brna i s paní matrikářkou. Obřad plyne a s blížícím se ANO se začínají objevovat slzičky štěstí a dojetí na tvářích svatebčanů. Povedlo se, oba souhlasili a jsou svoji. Od toho momentu se představují pod společným příjmením.

 

A co bylo potom?

Aby si novomanželé užili ještě chvíli svou netradiční svatbu, čekal je rozhovor přímo ve Vaňkovce před zraky všech kolemjdoucích. Pocit celebrit jim tak ještě chvíli zůstal – z Faith Gallery odjížděli po rozhovoru spolu se svou rodinou limuzínou do luxusního brněnského hotelu, kde měli připravenou večeři a pokoj na první noc novomanželů..

Jsem velmi ráda, že jsem koordinovala svatbu naživo a měla možnost vytvořit Marti a Jirkovi jejich netradiční svatbu podle jejich představ. Přeji jim, ať jsou na jejich společné cestě životem šťastní.

Zaujala Vás tato svatba? Přáli byste si také svatbu s některými netradičními prvky? Není problém! Stačí vyplnit níže uvedený formulář a můžeme na tom začít spolu pracovat.