Pantone barva roku 2021

Jako každý rok i letos v prosinci společnost Pantone vybírá barvu, která by měla být tou klíčovou v nadcházejícím roce. Zvolenou barvou bývá inspirována spousta odvětví včetně toho svatebního. Nicméně než se podíváme na to, jak tuto barvu využít pro svatbu..

Která barva je pro příští rok tou vyvolenou?

Pro rok 2021 to není jen jedna barva, ale jsou rovnou dvě. A to Ultimate Gray a Illuminating. Společně mají tyto barvy symbolizovat sílu, statečnost a naději do nového roku. Pantone institut explicitně uvedl, že zvolil dvě barvy, které mají znázornit, jak se dokáží podpořit navzájem dva tak odlišné elementy.

Ultimate Gray

Tato šedá má symbolizovat minulý rok – rok 2020 – jeho zachmuřenost, čas strávený v karanténě. Je to vlastně barva našeho aktuálního stavu mysli. Má značit nejasnost, nerozhodnost – situace s koronavirem není ani nebyla černá ani bílá, ale ultimátně šedá. To je ta barva znázorňující naši společnou zkušenost z roku 2020.

Illuminating

Oproti tomu odborníci z institutu usoudili, že potřebujeme nějaké pozitivní výhledy do budoucna a takové to světlo na konci tunelu či slunce na zachmuřené obloze. To nám má přinést tento citronový odstín žluté barvy.

Jak kombinace těchto barev využít pro svatby?

Šedá barva je v posledních letech velmi oblíbená a dá se využít relativně snadno. Je to vcelku univerzální barva, jejíž užití v mírném množství spíše podtrhne celý dekor svatby. Se žlutou pracují již odvážnější novomanželé a je to barva užívaná spíše zřídka, nicméně v rozumné míře či s volbou těch správných prvků v dané barvě to může být pořádná paráda. Sami se přesvědčte o tom, kde a jak se dají barvy roku využít, v níže uvedených fotogaleriích.

Šedá na svatbě

Svatba v tónech žluté

Barevná kombinace roku 2021

Zaujaly Vás Pantone barvy roku 2021? Mě okouzlily velmi a moc se těším, až budu moci některé z nevěst připravit svatbu v těchto tónech.
Budete to Vy?